UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów
  z sezonu 2011-2012

Sukces na koniec sezonu.
     Optymistycznym akcentem zakończyli sezon 2011/12 siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008”. Drużyna Grzegorza Piątkowskiego reprezentowała miasto na Powiatowych Mistrzostwach LZS w siatkówce. Turniej odbył się 27.05.2012 w hali OSiR
w Mszczonowie.
      Rywalami naszych siatkarzy były drużyny:  UKS Virtus Wiskitki, PUMA Puszcza Mariańska, DRINK TEAM z Żyrardowa, LKS Wrzos Międzyborów. Zespoły podzielono na grupy: I - UKS Virtus Wiskitki, DRINK TEAM z Żyrardowa,
II - PUMA Puszcza Mariańska, LKS Wrzos Międzyborów, UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów.

Wyniki spotkań grupowych:
UKS Virtus Wiskitki -  DRINK TEAM z Żyrardowa ( 3:2 )
PUMA Puszcza Mariańska -  LKS Wrzos Międzyborów ( 2;0 )
UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów - LKS Wrzos Międzyborów ( 2;0 )
UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów - PUMA Puszcza Mariańska ( 2;1)
      W meczu o III miejsce PUMA pokonała DRINK TEAM 2 ; 1 a siatkarze z Mszczonowa
w finale zwyciężyli Virtus 2 ; 1.
       Drużyna wystąpiła w składzie : M. Szymański, P. Zawadzki, T. Antoniak,
R. Wolniewicz J. Sobolewski, M. Osiński, K. Malinowski, D. Baka, S. Skoneczny,
P. Słojewski, M. Maciejewski, D. Czarnecki i K. Ziółkowski ( trener – Grzegorz Piątkowski).

IV miejsce i niedosyt.

W sobotę 18 maja nasza drużyna grała w GALS mecz o III miejsce z UKS Virtus Wiskitki. Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu 2 ; 0 gra zmieniła się diametralnie. Brak skuteczności w ataku, słabsze przyjęcie zagrywki i dużo mniej obronionych piłek sprawiły, że dwie kolejne partie wygrał Virtus. Set piaty to walka nerwów i gra punkt za punkt, którą zwyciężyli nasi przeciwnicy.
        UKS „Olimpijczyk 2008” wystąpił w składzie: T. Antoniak, J. Sobolewski, M. Osiński, D. Baka, M. Szymański, R. Wolniewicz, P. Słojewski, P. Kolenda,  M. Boczkowski, K. Ziółkowski i D. Czarnecki,( trener – Grzegorz Piątkowski).

Złoto w GALS  poza zasięgiem

Siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 nie będą walczyć o złoto w I Lidze Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W półfinale play-off, który odbył się 12.05.2012 nie zdołali pokonać drużyny RYŚ Laski przegrywając 1 ; 3.
     Droga do medali brązowych nie jest zamknięta a o zdobyciu III miejsca zdecyduje pojedynek z UKS Virtus Wiskitki już 19.05.2012 (hala OSiR w Grodzisku Mazowieckim godz. 17.00).
       W półfinale drużyna Grzegorza Piątkowskiego wystąpiła w składzie: T. Antoniak,
 J. Sobolewski, M. Osiński, D. Baka, M. Szymański, K. Malinowski, P. Zawadzki,
P. Kolenda,  M. Boczkowski, P. Słojewski, R. Wolniewicz, K. Ziółkowski i D. Czarnecki.

Niespodziewana przegrana.

W poniedziałek 30.04.2012 drużyna UKS „Olimpijczyk” podejmowała we własnej hali UKS Virtus Wiskitki ( mecz przełożony z GALS ).
       Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu 2 ; 0 niespodziewanie losy meczu odmieniły się. Wiskitki zaczęły dużo lepiej zagrywać i kończyć ataki a nasi zawodnicy przestali grać na poziomie do jakiego przyzwyczaili kibiców. Szybko zrobiło się 2 ; 2  i przed piątym setem to goście byli na fali. Dobry moment w grze Virtus wykorzystał bezlitośnie kończąc tego seta
15 ; 9 i mecz 3 ; 2.
       Na dzień dzisiejszy Olimpijczyk kończy rundę zasadniczą w GALS na III miejscu lecz Virtus ma jeszcze zaległy jeden mecz z UKS Sparta Grodzisk Maz.
        UKS „Olimpijczyk 2008” wystąpił w składzie: T. Antoniak, R. Wolniewicz,
 J. Sobolewski, M. Osiński, K. Malinowski, D. Baka, M. Szymański, P. Zawadzki,
 S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Słojewski,  M. Boczkowski,
K. Ziółkowski i D. Czarnecki,( trener – Grzegorz Piątkowski).

Znowu  sukces w GALS

W dniu  19.04.2012  siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów rozegrali na hali
OSiR w Mszczonowie przełożony mecz z Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.
Przeciwnikiem był zespół UKS Bieniewiczanka.
      Po bardzo wyrównanym spotkaniu drużyna Grzegorza Piątkowskiego zwyciężyła
3 ; 1 i był to kolejny krok do play-off o najwyższe miejsca w I lidze GALS.
      Olimpijczyk 2008 wystąpił w składzie: T. Antoniak, R. Wolniewicz,
 J. Sobolewski, M. Osiński, P. Zawadzki, P. Kolenda, D Czarnecki, D Baka,
M. Boczkowski, P. Słojewski, R. Kalisiewicz i K. Ziółkowski
( trener – Grzegorz Piątkowski).

Turniej w Grodzisku Mazowieckim.

Siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” ze zmiennym szczęściem grali w XIX Świątecznym Turnieju o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego jaki odbył się 1.04.2012 r.
       Zgłoszone drużyny (wśród nich grające w III i IV lidze MWZPS) podzielono na cztery grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”.
    Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach i porażce z MDK Warszawa gorszym stosunkiem małych punktów nie awansowała do finałowej czwórki ( zwycięscy grup) i ostatecznie zajęła po dobrej grze V miejsce ocierając się o półfinał.
     UKS „Olimpijczyk 2008” wystąpił w składzie: T. Antoniak, P. Zawadzki, M. Osiński,
D. Baka, M. Kołodziejski, K. Malinowski, S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Kolenda,
M. Boczkowski, P. Słojewski, K. Ziółkowski i D. Czarnecki,( trener – Grzegorz Piątkowski).

Kolejne zwycięstwo w GALS

Kolejne zwycięstwo w Grodziskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki odnieśli
w sobotę 24.03.2012 siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów.
Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Bossa-Olimp Błonie.
Mecz od początku układał się po myśli naszych siatkarzy, którzy po godzinie gry
zwyciężyli 3 ; 0, robiąc tym samym kolejny krok do gry o najwyższe miejsca.
        UKS „Olimpijczyk 2008” wystąpił w składzie: T. Antoniak, J. Sobolewski, M. Osiński, D. Baka, M. Szymański, S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Kolenda,
M. Boczkowski, K. Ziółkowski i D. Czarnecki,( trener – Grzegorz Piątkowski).
MVP tego spotkania wybrano S. Skonecznego, ale cały zespół zagrał bardzo dobre zawody.
         W najbliższą niedzielę (1.04.2012) nasi siatkarze wystąpią w XIX Świątecznym
Turnieju Siatkówki o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.
Więcej informacji na facebooku.

SPARTA jeszcze poza zasięgiem.

W sobotę 17.03.2012 siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” rozegrali kolejne spotkanie
w Grodziskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.
Tym razem przeciwnikiem była UKS SPARTA Grodzisk Mazowiecki, zwycięzca edycji
jesiennej GALS.
      Niestety, jeszcze tym razem,  po meczu powody do radości mieli siatkarze z Grodziska, którzy  po zaciętych pierwszych dwóch setach i słabszej ostatniej partii, zwyciężyli 3 ; 0.
      Obydwie drużyny nie wystąpiły w optymalnych składach i prawdziwą wartość
zespołów będzie można ocenić przy okazji kolejnych pojedynków, które miejmy
nadzieję będą miały miejsce w niedalekiej przyszłości.
Nie tracimy nadziei.
UKS „Olimpijczyk 2008” wystąpił w składzie: T. Antoniak, J. Sobolewski, M. Osiński,
K. Malinowski, P. Zawadzki, R. Wolniewicz, P. Słojewski,  M. Boczkowski
i R. Kalisiewicz ( trener – Grzegorz Piątkowski).

Kolejny sukces Olimpijczyka

W minioną sobotę siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” rozegrali drugie spotkanie w
I Lidze Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Po minimalnej porażce w spotkaniu
inauguracyjnym ( 2 ; 3 z drużyną Ryś Laski) tym razem nie dali szans zawodnikom APUD-u zwyciężając 3 ; 0.
Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że APUD to drużyna od wielu sezonów występująca w tej lidze i mecze zawsze stoją na wysokim poziomie dostarczając wielu emocji, a wśród siatkarzy z Mszczonowa brakowało kilku zawodników.
         UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów wystąpił w składzie: T. Antoniak, J. Sobolewski, M. Osiński, P. Zawadzki, S. Skoneczny, P. Słojewski,  K. Ziółkowski
i D. Czarnecki ( trener – Grzegorz Piątkowski).

Sezon IV Ligi w Mszczonowie zakończony.
       W poprzednim tygodniu drużyna UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów od porażki 2;3 rozpoczęła udział w I Lidze  Grodziskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Rywalem był zespół Ryś Laski (wicelider poprzedniej edycji ligi).
      Dużo lepiej drużyna zaprezentowała się w ostatnim meczu IV Ligi, grając 22.02.2012 na wyjeździe z UKS Virtus Wiskitki. Od pierwszych piłek mecz przebiegał pod dyktando siatkarzy z Mszczonowa, którzy po godzinie gry zwyciężyli    3 ; 0.
      Olimpijczyk 2008 wystąpił w składzie: M. Szymański, T. Antoniak, R. Kalisiewicz,
J. Sobolewski, M. Osiński, P. Zawadzki, S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Kolenda, K. Malinowski, M. Kołodziejski i D. Czarnecki ( trener – Grzegorz Piątkowski).
       W minioną sobotę 25.02.2012 odbyło się ostatnie spotkanie grupy B IV Ligi seniorów MWZPS.
       Mecz AS II Łomianki – UKS Victoria Józefów mógł przesądzić o awansie do gier finałowych drużyny z Mszczonowa ( zwycięstwo AS II Łomianki). Niestety wynik 3;2 dla Józefowa zamknął drogę do dalszej gry zespołowi G. Piątkowskiego.

14;25

Drużyna UKS Olimpijczyk 2008 oraz trener dziękują władzom Mszczonowa oraz zarządowi klubu za umożliwienie startu w rozgrywkach i liczy na współpracę w kolejnych sezonach.

Lider grupy pokonany w Mszczonowie

Optymistycznym akcentem zakończyli rozgrywki (mecze u siebie) w IV Lidze MWZPS siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów. W minioną sobotę na hali OSiR podejmowali lidera grupy B, KS Mogielankę Mogielnica.
Mimo, że już przed meczem wiadome było, iż wynik nie wpłynie na końcową klasyfikację w grupie to obie drużyny potraktowały go bardzo poważnie. Walka toczyła się do końca każdego
seta i o każdą piłkę a zespoły na przemian zwyciężały w poszczególnych partiach.
Przy stanie 2 ; 2 na początku piątego seta lekką przewagę osiągnęli siatkarze z Mogielnicy lecz
tuż przed zmianą stron Olimpijczyk doprowadził do wyrównania a następnie uzyskał dwa punkty przewagi. W końcówce stan znów się wyrównał lecz przy 14 ; 14 dwie skuteczne zagrywki dały zwycięstwo siatkarzom Grzegorza Piątkowskiego 3 ; 2 (25:18, 20:25, 25:17, 18:25, 16:14).

Olimpijczyk 2008 wystąpił w składzie: M. Szymański, T. Antoniak, R. Wolniewicz, J. Sobolewski, M. Osiński, P. Zawadzki, S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Kolenda, K. Malinowski i K. Ziółkowski ( trener – Grzegorz Piątkowski).

Zawodnicy, trener oraz prezes klubu p. Aneta Dropińska serdecznie dziękują kibicom za gorący doping oraz zapraszają na mecz wyjazdowy do Wiskitek (22.02.2012 godz. 20.00) kończący sezon 2011/12 w IV Lidze.

Koniec marzeń o III Lidze

Niestety sobota 4.02.2012 przejdzie do historii mszczonowskiej siatkówki jako dzień, który przekreślił szanse na awans z grupy i grę o III Ligę MWZPS w sezonie 2011/12.
Tego dnia drużyna UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów podejmowała zespół AS II Łomianki.
Aby w swojej grupie zająć jedno z dwóch miejsc, pozwalające na dalszą grę o awans do wyższej ligi, trzeba było wygrać ten mecz oraz liczyć na korzystne wyniki rywali grupowych. Niestety tak się nie stało. Od początku mecz nie układał się po myśli zespołu Grzegorza Piątkowskiego a zawodnicy sprawiali wrażenie mało skoncentrowanych. We wszystkich setach brakowało zdecydowanej przewagi którejś z drużyn a punkty zdobywano na przemian. Przerwy na żądanie trenera czy zmiany zawodników nie przynosiły poprawy jakości gry. Dodatkowo w końcówkach setów siatkarze z Łomianek potrafili zagrać skuteczniej i wygrać je wszystkie.
W trzeciej partii wydawało się, że nastąpi przełom w grze Olimpijczyka. Jednak gdy udało się wywalczyć punkt na 23:23 zawodnicy z Łomianek przeprowadzili dwie skuteczne akcje i zakończyli spotkanie wygrywając
3 : 0 (25;21, 25;21, 25;23).

Olimpijczyk 2008 wystąpił w składzie: M. Szymański, T. Antoniak, R. Wolniewicz, D. Baka, J. Sobolewski, M. Osiński, P. Zawadzki, S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Kolenda, K. Ziółkowski i D. Czarnecki

Szansa na poprawę obrazu gry będzie już za tydzień gdy do Mszczonowa przyjedzie obecny lider
grupy B UKS Mogielanka Mogielnica ( 11.02.2012 godz. 14.00 – hala OSiR).

Udany weekend mszczonowskich siatkarzy

W miniony weekend siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów walczący o mistrzostwo IV Ligi MWZPS rozegrali dwa spotkania rundy rewanżowej.
Piątek 13.01.2012 okazał się szczęśliwy dla zawodników Grzegorza Piątkowskiego. W tym właśnie dniu drużyna rozegrała wyjazdowy mecz z UKS Ósemka Pruszków. Mszczonowska drużyna będąc faworytem spotkania nie pozwoliła przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł skutecznie grając zagrywką oraz w ataku. Jedynie w trzecim secie moment dekoncentracji oraz poprawa skuteczności przeciwnika spowodowały przegraną siatkarzy z Mszczonowa.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3 ; 1 dla Olimpijczyka 2008 występującego w składzie:
M. Szymański, T. Antoniak, R. Wolniewicz, M. Kołodziejski, J. Sobolewski, M. Osiński, K. Malinowski, P. Zawadzki, S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Kolenda i D. Czarnecki

Z kolei w niedzielę 15.01.2012 do Mszczonowa przyjechała drużyna UKS Victoria Józefów – obecny lider grupy B. Pierwsze dwa sety meczu to zdecydowana przewaga Olimpijczyka, który skuteczną zagrywką i atomowymi atakami zdominował zaskoczonych siatkarzy z Józefowa. W kolejnych dwóch odsłonach drużyna gości wzniosła się na wyżyny umiejętności i zdołała doprowadzić do wyrównania stanu  meczu. Piaty, decydujący set do stanu 7:7 stał na bardzo wyrównanym poziomie. Dopiero po zmianie stron siatkarze z Mszczonowa uzyskali przewagę 11:9 i do końca seta nie oddali prowadzenia wygrywając ostatecznie 3:2 (25;21, 25;15, 22;25, 18;25, 15;12).
Drużyna wystąpiła w składzie : M. Szymański, P. Zawadzki, T. Antoniak, M. Kołodziejski, J. Sobolewski, M. Osiński, K. Malinowski, D. Baka, S. Skoneczny, P. Kolenda, P. Słojewski i K. Ziółkowski
Szczególne podziękowania dla kibiców, których doping znacząco pomógł drużynie w trudnych momentach meczu. Kolejne spotkanie w Mszczonowie 4.02.2012 godz. 17.00.

Zdjęcia z meczu UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów - Victoria Józefów:

Potrafią dostarczyć emocji

Ostatnie mecze mszczonowskich siatkarzy dostarczają kibicom zmiennych emocji. Drużyna UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów, która walczy o mistrzostwo IV Ligi Seniorów MWZPS, niedawno pokonała w wyjazdowym meczu AS Łomianki II, gromiąc przeciwników 3:1. Niestety już w kolejnym pojedynku z UKS „Mogielanka” Mogielnica- doznała porażki 3:0, ustępując obecnemu liderowi rozgrywek zawsze w końcówkach setów.
Jednak prawdziwym siatkarskim thrillerem był ostatni mecz mszczonowian, rozegrany przed własną publicznością w hali OSIR-u, przy ulicy Szkolnej. 12 grudnia „Olimpijczyk” zmierzył się z zespołem UKS „Virtus” Wiskitki. Pojedynek, ku radości miejscowych fanów siatkówki, rozpoczął się zwycięskim setem. Następnie spotkanie bardzo się wyrównało. W efekcie o wszystkim miał rozstrzygnąć set piąty.
Mszczonowiane prowadzili w nim już 13:11 i właśnie wtedy stracili „zimną krew”, co błyskawicznie wykorzystali ich rywale. „Virtus” to drużyna doświadczona i ta chwila zagubienia w mszczonowskich szeregach wystarczyła jej, aby ostatecznie rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść, wygrywając set 15:13,
a całe spotkanie 3:2.

W meczu z siatkarzami z Wiskitek UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów wystąpił w składzie: M. Szymański, T. Antoniak, R. Wolniewicz, M. Kołodziejski, J. Sobolewski, M. Osiński, K. Malinowski, D. Baka,  S. Skoneczny, M. Maciejewski, P. Słojewski i K. Ziółkowski ( trener – Grzegorz Piątkowski).

Siatkarze i trener „Olimpijczyka” za pośrednictwem naszej redakcji wyrażają wdzięczność kibicom za obecność
na meczu i gorący doping, a jednocześnie zapraszają na kolejny swój mecz, jaki odbędzie się w hali OSIR-u już 15.01.2012r.

Zdjęcia z meczu UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów - UKS „Virtus” Wiskitki:

Zasłużone zwycięstwo „Olimpijczyka”

Czwartek 3 listopada okazał się szczęśliwy dla mszczonowskich siatkarzy z zespołu UKS „Olimpijczyk 2008” którzy tego dnia rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz we własnej hali. Przeciwnikiem mszczonowian byli reprezentanci drużyny UKS Ósemka Pruszków. Gościom udało się zwyciężyć jedynie w secie trzecim i ostatecznie „Olimpijczyk 2008” rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść wynikiem 3:1. Zdaniem trenera mszczonowian –Grzegorza Piątkowskiego- nerwowy był początek pierwszego seta i kocówka seta trzeciego, która zaowocowała utratą jednego punktu. Pozostałe części spotkania przebiegały pod dyktando naszych siatkarzy, którzy w pełni kontrolowali przebieg gry i wyraźnie dominowali nad mniej doświadczonym przeciwnikiem.
Wyniki poszczególnych setów prezentowały się następująco: (25:23), (25:20), (18:25), (25:16).
Kolejny mecz rozgrywek o mistrzostwo IV Ligii Seniorów Mazowiecko -Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej (gr.B) odbędzie się w Mszczonowie w dnu 12 grudnia (godz.19.00). Przeciwnikiem mszczonowian będzie wtedy UKS Virtus Wiskitki. Wcześniej siatkarze zagrają na wyjeździe: 18.11.2011 w Łomiankach oraz 2.12.2011 w Mogielnicy.

Zdjęcia z meczu UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów - UKS Ósemka Pruszków:
UKSOsemkaPruszkow

Siatkówka wraca do Mszczonowa

We wtorek 18.10.2011 r. mszczonowscy siatkarze pod nowym szyldem UKS „Olimpijczyk 2008” , meczem wyjazdowym w Józefowie rozpoczną sezon rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi seniorów Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej (gr. B).

Do rozgrywek zgłosiło się 19 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy rozgrywkowe.

Z każdej grupy do finału ligi awansują dwa zespoły, które zagrają o awans do III Ligi. Drużyna, która w poprzednim sezonie zapoczątkowała swój udział w rozgrywkach po kilku latach przerwy w tym roku zamierza walczyć o najwyższe miejsca.

W porównaniu z poprzednim sezonem skład drużyny znacząco się zmienił zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym.

Do zespołu powrócił po roku gry w zespole Virtus Wiskitki Sebastian Skoneczny a także pozyskano: Tomasza Antoniaka i Marcina Kołodziejskiego z OSiR Żyrardów, Konrada Malinowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Jakuba Sobolewskiego ze Skierniewic. Trzon zespołu tworzą zawodnicy z Mszczonowa: Michał Szymański, Przemysław Zawadzki, Mikołaj Osiński, Rafał Kalisiewicz, Dawid Baka, Michał Maciejewski, Paweł Słojewski, Mateusz Boczkowski (wypożyczony do LKS Wrzos Międzyborów), Rafał Wolniewicz, Kamil Ziółkowski i Daniel Czarnecki. Trenerem zespołu jest Grzegorz Piątkowski.

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?